25. JAANUAR


XIX tantsupeo D segarühmade I eelproov HTG saalis kell 10.00.


 

TANTSUPIDU | VIDEOD | HTG  2014


05. APRILL


XIX tantsupeo D segarühmade II eelproov HTG saalis kell 10.00.


 

 2014


12. APRILL

Rahvatantsuõhtu Tormas. Torma peod on läbi aegade kujunenud meie lemmikuteks. Kuue rühma poolt esitatud kontsert oli seekord eriti huvitav, kuna esitati eeloleva tantsupeo erinevaid tantse. Torma kapell aitas meeleolu luua ja Luule rääkis Anna Raudkatsi elukäigust. Kontserdi lõpetas Tuljaku ühistantsimine. Pidu jätkus simmaniga, kus muusikuteks oli kaks mõnusat meest lõõtspillidega- Asso Int ja Martin Müller. Tantsida sai nii, et särgid märjad ja soovilugudega sai oma lemmiktantse veel lisakski tantsitud. Aitäh Torma rahvas! Me tuleme jälle- juhul kui muidugi kutsutakse.

  Asso Int ja Martin Müller  Kirjutas Malle, pildid Malle, Vello ja Eints 


15. JUUNI

Laulu- ja tantsupeo TuleTulemine. Meil oli au koos Uhti segarühmaga tuli vastu võtta Külitses, kuhu oli kogunenud ka hulgaliselt pealtvaatajaid. Osavõtjatel oldi palutud juba varakult kohal olla, et korraldajad jõuaksid rattureid juhendada kuidas saabuv tuli vastu võtta ja et kõik toimiks plaanipäraselt. Olime ju TuleTulemise teekonna päris alguses ja meie etapp lõppes Nõo kiriku juures, kus andsime tõrviku pidulikult üle järgmistele ratturitele. Ja et ilm ja tuju olid head ning hoog sees, siis väntasime Luke mõisa ja pidasime seal maha ka väikese pikniku. Tulega kohtume taas 4. juulil tantsupeo avaetendusel.

  VIDEO  Kirjutas Eints, pildid Malle ja Eints 


21. juuni

Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Ülenurme valla jaanipäev. Üle mitmete aastate sai taas Ülenurme jaanitulel tantsitud. Pidu algas Haaslava meeskoori laulude saatel ja kõnega esinesid vallavanem Aivar Aleksejev ja põllumajandusmuuseumi direktor Merli Sild. Tantsulise poole pealt kandsid hoolt kolm Reola kultuurimaja rühma ja otseloomulikult esitati eeloleva tantsupeo tantse. Peo piduliku osa lõpetas vallavanem lõkke süütamisega ja hästi maitses värskelt valminud ahjusoe leib. Pidu jätkus "Untsakate" saatel.  

 Kirjutas Malle, fotod Õnne ja Eints


30. juuni- 06. juuli

Reola ja Uhti segarühmad ühisel tantsumurul. XIX tantsupidu "Puudutus".
"Ole avatud puudutusele, oska seda märgata, hoida ja edasi anda!" (Maido Saar).
Tantsisime nii, et pealavastaja sõnum kanduks publikuni. Koostegemise loo sigin- sagin Pala lastega. Tantsukutse väärikus, Tantsime Aissa lustlik hoog, Raha naerab pöörasus, Kiire- kiire- tuhkagi tempokus, Linnamängu tormakus, Pere labajala lõbusus, Puudutuse aja pehmus ja Tuljaku igikestvus olid meie killud puudutuse reas. Tantsupeo nädal proovide ja etendustega puudutas iga tantsijat erinevalt, kuid me püüdsime üksteist toetada, abistada, mõista ja tantsurõõmu edasi anda.  

 Kirjutasid Kalli ja Sulev, fotod Malle, Sandra ja Eints


09. august

X Kalevipoja vee- ja kalafestival Kasepääl ja suvepäevad Mustvees. Kolm aastat tagasi olime esimest korda kutsutud esinema Kasepääle. Ja meile meeldis see väga. Nii, et kui kevadel meile taas pakuti seal esinemisvõimalust, siis ütlesime kohe jah. Seekord oli meiega ka Uhti segarühm. Tantsisime nii, et juuksed märjad- tegelikult saime mõnusalt vihmasabinat tantsu sekka ja see oli hoopis mõnusam tunne kui higipiisad kõrvaotstes mis viimastel nädalatel kuumalainega kaasas käisid. Esinemise järel olime kutsutud Mustveesse Andruse vanematekoju rühma suvepäevasid pidama. Seal sai ka vana võlg ära õiendatud- Age ja Andrus on nüüd ametlikult rühma auväärseteks liikmeteks pühitsetud. Õhtu oli sume ja saunane ning Peipsi järveski sai ära käidud ja traditsiooniline Lea valmistatud seljanka sai ka ära tehtud. Tänud Andruse vanematele! Ja Age ja Andrus- tänud, et te meil olemas olete! Ja kõik teised muidugi ka!

 Fotod ja tekst Malle ja Eints


16. NOVEMBER

Reola kultuurimaja laulu- ja tantsumemmed "Rõõmsameelsed" tähistasid oma 25 sünnipäeva ja ka meie olime sellest nooruslikust sünnipäevast palutud osa saama. Memmed esitasid rohketele külalistele täismahulise kontserdi, kust ei puudunud tants ja laul ning vahepaladeks loeti ka luuletusi. Külalistel lubati kingituseks näidata mida nemad ka teha oskavad. Meie esitasime siis oma kõige viimati õpitud, aga veel kerget lihvimist vajava tantsu "Kolumatsi polka". Peale seda kui kingitused olid üle antud ja südamlikud õnnesoovid edastatud algas rikkaliku laua taga õhtu pidulik osa. Pidu juhtis Üllar Nooska, tantsuks mängis noor lõõtsamees.  

 Fotod Sandra ja Eints


13. DETSEMBER

Pidu Annikorus Konguta rahvamajas toimus 13. detsembril 2014. Kavalik oli kaval! Ühe peoga(hoobiga) löödi kolm kärbest. Segarühma, memmede ja juhendaja Kaie juubelid. Lustiline õhtu möödus võõrustajaid imetledes, külakostiks tantsides ja piduroogi maitstes. Särtsu ja hoogu, nalja ja naeru, töökust ja tarmukust Konguta valla tantsijatele, meie headele sõpradele!  

 Fotod Kavalik, kirjutas Kalli